
AC 3500 SM wall mount (pair)
Wall mount for mini speakers


| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Sezione trasversale | 1 mm² |
| Lunghezza del cavo | 30 m |

Control device for active 5.1 multimedia speaker sets. Integrated Dolby/dts decoder, inputs for eight devices, remote control
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 23,5 cm |
| Altezza | 5,5 cm |
| Spessore | 13,5 cm |
| Peso | 1 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Ingresso RCA Stereo | 3 |
| Entrata digitale coassiale | 2 |
| Entrata digitale ottica | 1 |
| Ingresso RCA 5.1 | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Dolby Digital | si |
| DTS Digital Surround | si |
| Dolby Pro Logic | si |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| DSP Integrato | si |
| Display | si |
| Decoder DD/dts/PLII integrato | si |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Telecomando | Infrarossi |

The Motiv 5 satellite speakers come from the same basic idea as the subwoofer: The finest design meets uncompromising sound.
The elaborate chassis equipment with a 25mm fabric dome, paired with a long-stroke 100mm Neodym mid bass made of coated cellulose guarantees high quality music playback.
We consider the MO 5 FCR to be one of the best-sounding micro satellite speakers on the market – and even more so in combination with the optimally matched fully active multichannel subwoofer A 500/6 SW.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 12 cm |
| Altezza | 16 cm |
| Spessore | 11 cm |
| Peso | 0,74 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Morsetti di collegemneto | Morsetti a vite placcati oro |
| Potenza minima consiglita dell'amplificator | 10 W |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Predisposto per spina a banana | si |
| Diametro massimo cavo | 4 mm |
| Materiale box | Plastica ABS |
| Superficie box | Lacquer, high gloss |
| Schermatura magnetica | si |
| Tweeter (numero per altoparlante) | 1 |
| Tweeter (diametro) | 25 mm |
| Tweeter (materiale) | Tessuto |
| Medio bassi (numero per altoparlante) | 1 |
| Medio bassi (diametro) | 100 mm |
| Medio bassi (materiale) | Cellulosa |
| Potenza continua (IEC - Long Term) | 70 W |
| Sensibilità (2.83 V / 1 m) | 87 dB |
| Range di frequenza da/a | 120 - 22000 Hz |
| Picco di potenza (IEC - Short Term) | 100 W |
| Massimo livello di pressione sonora | 99 dB/1m |
| Impedenza | 4 - 8 Ohm |
| Principio acustico | Sistema a 2-vie |
| Tipo di costruzione del box | chiuso |
Gli accessori necessari sono inclusi nella consegna