
Advantage C3535S 5.1 home cinema cable-set 30 m²
5.1 home cinema set for rooms up to 30 m²


The M 4500 SW active subwoofer has low space requirements due to its upright design and small footprint. It features the latest power block model, extremely powerful RMS rating of 350 W and the most advanced neodymium magnets currently available anywhere in the world.
Measurements of this subwoofer confirm its breathtaking dynamics and extraordinary power, qualities that one might not expect based on external appearances. This subwoofer seems to pull sub-bass out of the basement. Whenever you want, you can recreate the sound of a pride of wild lions roaring through your living room in quite an authentic fashion. Provided your neighbours play along.
Please note: the spikes pictured are optional accessories only.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 32,8 cm |
| Altezza | 46,2 cm |
| Spessore | 31,8 cm |
| Peso | 15,8 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Uscita RCA Stereo | 1 |
| Ingresso RCA Stereo | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Regolatore di frequenza (intervallo) | 40 - 240 Hz |
| Regolatore di volume | Analogue |
| Potenza massima di uscita canale tweeter | 250 W |
| Potenza massima di uscita del canale del bass | 350 W |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Fequenza limite inferiore (-3 dB) | 25 Hz |
| Aperture di compensazione (posizione) | Parte posteriore |
| Schermatura magnetica | si |
| Woofer (numero per altoparlante) | 1 |
| Woofer (diametro) | 250 mm |
| Woofer (materiale) | Cellulosa |
| Tipo di costruzione del box | Bassreflex |

The extremely compact M 450 FCR satellite speakers are perfectly suited for all of the channels in a home cinema: Front, centre or rear – these solid, miniature speakers are perfect for each of these roles.
The D’Apollito configuration has been ‘borrowed’ from the THX standard and provides a wide listening range with extremely fine detailing. This is very important for ensuring the intelligibility of speech!
The miniaturised horizontal version of these same speakers is available in a tastefully discreet design with a classy cherry wood finish. The compact cabinet dimensions and understated appearance ensures that these speakers are never obtrusive – much to the contrary, they have been designed to allow for your own specific living requirements.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 31 cm |
| Altezza | 17,5 cm |
| Spessore | 9 cm |
| Peso | 2,75 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Morsetti di collegemneto | Morsetti a vite |
| Potenza minima consiglita dell'amplificator | 20 W |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Predisposto per ricevitore AV | si |
| Predisposto per spina a banana | si |
| Diametro massimo cavo | 4 mm |
| Schermatura magnetica | si |
| Tweeter (numero per altoparlante) | 1 |
| Tweeter (diametro) | 28 mm |
| Tweeter (materiale) | Tessuto |
| Medio bassi (numero per altoparlante) | 2 |
| Medio bassi (diametro) | 90 mm |
| Medio bassi (materiale) | Polypropylene |
| Potenza continua (IEC - Long Term) | 120 W |
| Picco di potenza (IEC - Short Term) | 170 W |
| Impedenza | 4 - 8 Ohm |
| Tipo di costruzione del box | chiuso |
I cavi di connessione non sono inclusi nella consegna

Cavo per diffusore 2 x 2,5 mm²

Cavo di connessione cinch per subwoofer di fascia alta

Spina a banana, placcata oro con terminale a vite

Wall mount for compact class wood box format speakers and dipoles