
RCA-Cable 3.0 m C7030A
0.5 m stereo cinch connection cable

The Varion Complete 2.1 is an all-in-one home cinema system powered by the CoreStation Compact. This small but powerful AV receiver is incredibly easy to integrate into any television setup. Place it on your lowboard, tuck it away in a drawer or attach it directly behind your television. No matter where you place it, the CoreStation Compact can be easily and wirelessly controlled with the included Puck remote. The set’s subwoofer also operates wirelessly, allowing for a wide range of placement options.

Ultra compact 2.1 receiver with high-end electronics.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 18,5 cm |
| Altezza | 3,7 cm |
| Spessore | 17,4 cm |
| Peso | 0,75 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Uscita Subwoofer | 1 |
| Ingresso RCA Stereo | 1 |
| Morsetti di collegemneto | Loudspeaker terminals |
| Bluetooth | si |
| Bluetooth aptX | si |
| Ingresso Video HDMI | 1 |
| Uscita diffusore High Level | 1 |
| Versione HDMI | 1.4a |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| DSP Integrato | si |
| Accensione / spegnimento automatico | Si |
| Consumo energetico massimo | 90 W |
| Memoria per impostazioni se scollegato da rete ele | si |
| Funzione Standby | si |
| Consumo energetico in standby | 0,4 W |
| Potenza massima di uscita Canale satellitare | 45 W |
| Configurazione dell'amplificatore | 2.1 |
| Tecnologia degli amplificatori | Class D |
| Canali dell'amplificatore | 2 |
| Potenza di uscita canale satellitare "Sinus" | 40 W |
| Performance measured by | 4 Ohm |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Diametro massimo cavo | 1,5 mm |

| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Sezione trasversale | 1 mm² |
| Lunghezza del cavo | 15 m |

The subwoofer US 2106/1 SW knows how to makes its present felt, but it can also show amazing restraint and blend into a supporting role. A 43 Hz low end frequency limit (-3 dB) and a maximum sound level of 106 dB creates an impressive bass experience, yet the enclosure takes up only a small amount of floor space - just 28 x 28 cm.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 28 cm |
| Altezza | 38,5 cm |
| Spessore | 28 cm |
| Peso | 7,8 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Ingresso RCA | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Tensione di alimentazione | 230 V |
| Accensione / spegnimento automatico | Si |
| Consumo energetico massimo | 100 W |
| Cavo di alimentazione fisso | si |
| Classe di protezione | 2 |
| Memoria per impostazioni se scollegato da rete ele | si |
| Funzione Standby | si |
| Consumo energetico in standby | 0,4 W |
| Bass boost/EQ | si |
| Controller livello di ingresso | si |
| Regolatore di volume | si |
| Phase control | si |
| Potenza massima di uscita canale tweeter | 80 W |
| Potenza massima di uscita del canale del bass | 100 W |
| Configurazione dell'amplificatore | 1.0 |
| Tecnologia degli amplificatori | Class D |
| Canali dell'amplificatore | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Fequenza limite inferiore (-3 dB) | 43 Hz |
| Predisposto per ricevitore AV | si |
| Aperture di compensazione (posizione) | Sotto |
| Aperture di compensazione | 2 |
| Down-firing | si |
| Diametro supporto di montaggio | 6 mm |
| Cover frontale rimovibile | si |
| Materiale box | MDF |
| Superficie box | Laminato |
| Stand integrato | si |
| Woofer (numero per altoparlante) | 1 |
| Woofer (diametro) | 160 mm |
| Woofer (materiale) | Cellulosa |
| Sensibilità (2.83 V / 1 m) | 89 dB |
| Range di frequenza da/a | 43 - 200 Hz |
| Massimo livello di pressione sonora | 106 dB/1m |
| Impedenza | 4 - 8 Ohm |
| Principio acustico | Sistema a 1-vie |
| Tipo di costruzione del box | Bassreflex |
Gli accessori necessari sono inclusi nella consegna

0.5 m stereo cinch connection cable

Cavo di connessione cinch per subwoofer di fascia alta

Cavo per diffusore 2 x 2,5 mm²

Premium table stands for Varion loudspeakers

Premium floor stands for Varion loudspeakers

Loudspeaker cable 2 x 1.0 mm²

Transmission module for receiving subwoofer signals wirelessly