
Subwoofer-Cable 2.5m - C3525W
Cavo di connessione cinch per subwoofer di fascia alta

The three 130mm bass drivers on this subwoofer provide an unrivalled, low-range bass with 33Hz (-3dB) low end frequency thanks to an integrated outer layer and optimal Klippel measuring technology. The subwoofer can be placed vertically or horizontally.

The US 5305/1 SW is a slender, high-performance subwoofer with 150 watt Class D amplifier and three 130 mm long-throw woofers that achieve an impressive 33 Hz (-3 dB) low end. The reinforced enclosure has a bass reflex vent that employs Teufel's proprietary air stream technology for the avoidance of wind noise. Horizontal or vertical placement is possible with this subwoofer. The automatic stand-by mode uses just under 0.5 watts - good news for your wallet and the environment.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 21 cm |
| Altezza | 49,6 cm |
| Spessore | 50 cm |
| Peso | 15,6 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Ingresso RCA | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Tensione di alimentazione | 230V AC 50Hz V |
| Accensione / spegnimento automatico | Si |
| Consumo energetico massimo | 230 W |
| Presa di corrente del cavo di rete | si |
| Classe di protezione | 2 |
| Salvavita | si |
| Funzione Standby | si |
| Consumo energetico in standby | 0,5 W |
| Controller livello di ingresso | si |
| Regolatore di volume | si |
| Potenza massima di uscita canale tweeter | 150 W |
| Potenza massima di uscita del canale del bass | 190 W |
| Configurazione dell'amplificatore | 1.0 |
| Tecnologia degli amplificatori | Class D |
| Canali dell'amplificatore | 1 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Fequenza limite inferiore (-3 dB) | 33 Hz |
| Predisposto per ricevitore AV | si |
| Aperture di compensazione (posizione) | Front |
| Aperture di compensazione | 2 |
| Diametro supporto di montaggio | 6 mm |
| Materiale box | MDF |
| Superficie box | Laminato, opaco |
| Schermatura magnetica | si |
| Volume interno nettos | 35 L |
| Stand integrato | si |
| Woofer (numero per altoparlante) | 3 |
| Woofer (diametro) | 130 mm |
| Woofer (materiale) | Polypropylene |
| Range di frequenza da/a | 33 - 250 Hz |
| Massimo livello di pressione sonora | 108 dB/1m |
| Principio acustico | Sistema a 1-vie |
| Tipo di costruzione del box | Bassreflex |
I cavi di connessione non sono inclusi nella consegna