
AC 3500 SM wall mount (pair)
Wall mount for mini speakers


This highly compact two-way system comes with a classy high-gloss finish and protective metal grille. These satellite speakers are used for the stereo front channels as well as the two rear channels. This system utilises an 80 mm mid-range driver and a 20 mm dome tweeter together with a precisely tuned crossover to achieve outstanding audio quality. The considerable weight of these micro-speakers reflects the high quality of the technical components within.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 9,6 cm |
| Altezza | 13 cm |
| Spessore | 12 cm |
| Peso | 0,85 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Schermatura magnetica | si |
| Montaggio staffa a parete | si |
| Tweeter (numero per altoparlante) | 1 |
| Tweeter (diametro) | 20 mm |
| Tweeter (materiale) | Tessuto |
| Woofer (numero per altoparlante) | 1 |
| Woofer (diametro) | 80 mm |
| Potenza continua (IEC - Long Term) | 40 W |
| Picco di potenza (IEC - Short Term) | 70 W |
| Impedenza | 4 - 8 Ohm |
| Tipo di costruzione del box | chiuso |
Gli accessori necessari sono inclusi nella consegna