
15m Speaker Cable 4.0mm² - C4515S
Loudspeaker cable 2 x 4,0 mm²

Complete home entertainment system with aluminum satellite speakers, AV receiver and active subwoofer with 350-watt amplifier

A performance-rich high end flat subwoofer with 350 watt class D amplifier in a six channel delivery. The subwoofer works as a bass speaker and an amplifier directly connected to a DecoderStation and is thus the center of an ultra-compact, totally independent home entertainment set.
The three 130 mm long-drive woofer works with the membrance and klippel technology for a deep, rich bass with a ground frequency from 33 Hz (-3 dB). This together with its bass reflex connection means this gorgeous subwoofer is constructed for full resonance and can be positioned either horizontally or vertically. An automatic on/off saves you the hassle of manually dealing with the Subwoofer.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 21 cm |
| Altezza | 49,2 cm |
| Spessore | 50 cm |
| Peso | 16,4 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Tensione di alimentazione | 230V AC 50Hz V |
| Accensione / spegnimento automatico | Si |
| Consumo energetico massimo | 350 W |
| Presa di corrente del cavo di rete | si |
| Classe di protezione | 2 |
| Salvavita | si |
| Funzione Standby | si |
| Consumo energetico in standby | 0,5 W |
| Regolatore di volume | si |
| Potenza massima di uscita canale tweeter | 150 W |
| Configurazione dell'amplificatore | 5.1 |
| Tecnologia degli amplificatori | Class D |
| Canali dell'amplificatore | 6 |
| Potenza di uscita canale satellitare "Sinus" | 40 W |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Fequenza limite inferiore (-3 dB) | 33 Hz |
| Diametro massimo cavo | 4 mm |
| Aperture di compensazione (posizione) | Front |
| Aperture di compensazione | 2 |
| Cover frontale rimovibile | si |
| Front-firing | si |
| Materiale box | MDF |
| Superficie box | Laminato |
| Predisposto per spikes | si |
| Stand integrato | si |
| Woofer (numero per altoparlante) | 3 |
| Woofer (diametro) | 130 mm |
| Woofer (materiale) | Polypropylene |
| Range di frequenza da/a | 33 - 250 Hz |
| Massimo livello di pressione sonora | 108 dB/1m |
| Tipo di costruzione del box | Bassreflex |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Morsetti di collegemneto | Morsetti a vite |

From low-resonance aluminium, these satellites - with their 80 mm coaxial driver and 20 mm horn tweeter in waveguide technology - include an 80 mm mid-range driver as well. Outstanding frequency accessibility and low distortion at higher frequencies (89 dB 2.83 / 1 m). Impulse capacity from 100 watts (140 watt) Horizontal or vertical placement. The speakers can be mounted on the wall.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 9,5 cm |
| Altezza | 19 cm |
| Spessore | 9,5 cm |
| Peso | 1,2 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Morsetti di collegemneto | Morsetti a vite |
| Potenza minima consiglita dell'amplificator | 20 W |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Predisposto per ricevitore AV | si |
| Predisposto per spina a banana | si |
| Diametro massimo cavo | 4,5 mm |
| Aperture di compensazione (posizione) | Parte posteriore |
| Materiale box | Alluminio |
| Superficie box | Opaco, laccato |
| Schermatura magnetica | si |
| Volume interno nettos | 1,2 L |
| Gancio di fissaggio a serratura | si |
| Tweeter (numero per altoparlante) | 1 |
| Tweeter (diametro) | 20 mm |
| Tweeter (materiale) | Seta |
| Midrange (numero per altoparlante) | 2 |
| Midrange (diametro) | 80 mm |
| Midrange (materiale) | Cellulosa |
| Potenza continua (IEC - Long Term) | 100 W |
| Sensibilità (2.83 V / 1 m) | 88 dB |
| Range di frequenza da/a | 200 - 22000 Hz |
| Picco di potenza (IEC - Short Term) | 140 W |
| Massimo livello di pressione sonora | 98 dB/1m |
| Impedenza | 4 - 8 Ohm |
| Frequenza di crossover su woofer | 150 - 200 Hz |
| Principio acustico | Sistema a 2-vie |
| Tipo di costruzione del box | Bassreflex |

Ultra-compact High definition AV receiver as a preamplifier for PC or home cinema multichannel active subwoofers. Three HDMI inputs, an HDMI output, three digital tone inputs (2xcoaxial, 1xoptical) and three analogue stereo inputs are found on the back of the device and connect both audio and video devices.
The 3D compatible device has a decoder for DTS HD Master, Dolby True-HD, DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logica and many other formats.
The 5.1 analogue output can be connected to a multi-channel active subwoofer. Further features such as a headphone input, the AM/FM radio with RDS function, a remote and the excellent display only highlight the quality worksmanship of this preamp.
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Larghezza | 27 cm |
| Altezza | 6,5 cm |
| Spessore | 17 cm |
| Peso | 2 kg |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Uscita RCA 7.1 | 1 |
| Uscita RCA Stereo | 1 |
| Uscita cuffie 3,5 mm | 1 |
| Ingresso analogico | 3 |
| Ingresso RCA Stereo | 2 |
| Ingresso presa jack 3.5mm | 1 |
| Entrata digitale coassiale | 2 |
| Entrata digitale ottica | 1 |
| Uscita video HDMI | 1 |
| Ingresso Video HDMI | 3 |
| Uscita analogica | 10 |
| Uscita RCA 5.1 | 1 |
| Versione HDMI | 1.4a |
| Versione HDMI | 1.4a |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Dolby Digital | si |
| Dolby Pro Logic II | si |
| Dolby TrueHD | si |
| DTS Digital Surround | si |
| DTS-HD High Resolution Audio | si |
| DTS-HD Master Audio | si |
| Dolby Digital Plus | si |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| DSP Integrato | si |
| Display | si |
| Tensione di alimentazione | 100 - 240 V |
| Accensione / spegnimento automatico | Si |
| Consumo energetico massimo | 30 W |
| Classe di protezione | 2 |
| Memoria per impostazioni se scollegato da rete ele | si |
| Funzione Standby | si |
| Consumo energetico in standby | 0,5 W |
| Decoder DD/dts/PLII integrato | si |
| Decoder True HD/dts HD/DD/dts/PLII integrato | si |
| Display switchable | si |
| OSD | si |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| FM - UKW | si |
| RDS | si |
| Preselezione delle stazioni - FM | 30 |
| AM - MW | si |
| Preselezione delle stazioni - AM | 10 |
| Descrizione | Articolo |
|---|---|
| Telecomando | Infrarossi |
Gli accessori necessari sono inclusi nella consegna

Loudspeaker cable 2 x 4,0 mm²

Cavo per diffusore 2 x 2,5 mm²

Cavo di collegamento digitale ottico TOSLINK / 3,5 mm mini-TOSLINK

0.5 m stereo cinch connection cable

HIFI class stand made for floorstanding and micro speakers

Wall mount for mini speakers